Block 5 - VR GPM 2019 - Gesamtfeld
28.12.2019 10:00 Uhr - Groups
Block 5 - VR
Fortschritt: 60 / 60 Partien (100,00%) gespielt Race to: 5 Disziplin: Diverse
Matches group 1  ( 100,00% )
 
T Player 1 Player 2
  Da. Merbitz  -  Pa. Kestler 5 : 0  
  Ce. Schwandt  -  Ma. März 2 : 5  
  Ze. Burmazovic  -  Fl. Guggemos 5 : 3  
 
  Da. Merbitz  -  Ma. März 5 : 2  
  Ce. Schwandt  -  Fl. Guggemos 5 : 4  
  Ze. Burmazovic  -  Pa. Kestler 5 : 1  
 
  Da. Merbitz  -  Fl. Guggemos 5 : 4  
  Ce. Schwandt  -  Ze. Burmazovic 0 : 5  
  Ma. März  -  Pa. Kestler 5 : 0  
 
  Da. Merbitz  -  Ze. Burmazovic 0 : 5  
  Ce. Schwandt  -  Pa. Kestler 5 : 0  
  Fl. Guggemos  -  Ma. März 5 : 4  
 
  Da. Merbitz  -  Ce. Schwandt 4 : 5  
  Ze. Burmazovic  -  Ma. März 2 : 5  
  Fl. Guggemos  -  Pa. Kestler 5 : 3  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Zeljko Burmazovic SCG 5 4 22 9 +13
Mario März GER 5 3 21 14 +7
Daniel Merbitz GER 5 3 19 16 +3
Cem Schwandt GER 5 3 17 18 -1
Florian Guggemos GER 5 2 21 22 -1
Patrick Kestler GER 5 0 4 25 -21
Matches group 2  ( 100,00% )
 
T Player 1 Player 2
  Da. Radunovic  -  Jö. Ernst 5 : 3  
  Ou. Chedati  -  Ma. Schwarz 5 : 3  
  Ta. Teber  -  Bo. Anar 5 : 1  
 
  Da. Radunovic  -  Ma. Schwarz 5 : 2  
  Ou. Chedati  -  Bo. Anar 0 : 5  
  Ta. Teber  -  Jö. Ernst 5 : 1  
 
  Da. Radunovic  -  Bo. Anar 5 : 1  
  Ou. Chedati  -  Ta. Teber 5 : 3  
  Ma. Schwarz  -  Jö. Ernst 0 : 5  
 
  Da. Radunovic  -  Ta. Teber 5 : 3  
  Ou. Chedati  -  Jö. Ernst 5 : 1  
  Bo. Anar  -  Ma. Schwarz 3 : 5  
 
  Da. Radunovic  -  Ou. Chedati 5 : 1  
  Ta. Teber  -  Ma. Schwarz 5 : 0  
  Bo. Anar  -  Jö. Ernst 4 : 5  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Danilo Radunovic SRB 5 5 25 10 +15
Tayfun Teber GER 5 3 21 12 +9
Ouassim Chedati MAR 5 3 16 17 -1
Jörg Ernst GER 5 2 15 19 -4
Bora Anar SUI 5 1 14 20 -6
Marco Schwarz GER 5 1 10 23 -13
Matches group 3  ( 100,00% )
 
T Player 1 Player 2
  Ni. Dohr  -  Ro. Dütsch 5 : 1  
  Br. Ernst  -  Ph. Seelbach 3 : 5  
  Th. Wember  -  Pa. Nydegger 1 : 5  
 
  Ni. Dohr  -  Ph. Seelbach 5 : 0  
  Br. Ernst  -  Pa. Nydegger 4 : 5  
  Th. Wember  -  Ro. Dütsch 0 : 5  
 
  Ni. Dohr  -  Pa. Nydegger 4 : 5  
  Br. Ernst  -  Th. Wember 4 : 5  
  Ph. Seelbach  -  Ro. Dütsch 2 : 5  
 
  Ni. Dohr  -  Th. Wember 5 : 0  
  Br. Ernst  -  Ro. Dütsch 5 : 1  
  Pa. Nydegger  -  Ph. Seelbach 5 : 1  
 
  Ni. Dohr  -  Br. Ernst 5 : 0  
  Th. Wember  -  Ph. Seelbach 5 : 3  
  Pa. Nydegger  -  Ro. Dütsch 5 : 2  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Pascal Nydegger SUI 5 5 25 12 +13
Niklas Dohr GER 5 4 24 6 +18
Robert Dütsch GER 5 2 14 17 -3
Thomas Wember GER 5 2 11 22 -11
Bruno Ernst GER 5 1 16 21 -5
Philipp Seelbach GER 5 1 11 23 -12
Matches group 4  ( 100,00% )
 
T Player 1 Player 2
  Wi. Georg  -  Ma. Schmid 5 : 2  
  Ph. Stojanovic  -  Ja. Herz 5 : 3  
  Fl. Vögele  -  Fr. Orth 5 : 3  
 
  Wi. Georg  -  Ja. Herz 5 : 1  
  Ph. Stojanovic  -  Fr. Orth 5 : 0  
  Fl. Vögele  -  Ma. Schmid 5 : 3  
 
  Wi. Georg  -  Fr. Orth 5 : 1  
  Ph. Stojanovic  -  Fl. Vögele 5 : 0  
  Ja. Herz  -  Ma. Schmid 3 : 5  
 
  Wi. Georg  -  Fl. Vögele 5 : 3  
  Ph. Stojanovic  -  Ma. Schmid 5 : 0  
  Fr. Orth  -  Ja. Herz 5 : 4  
 
  Wi. Georg  -  Ph. Stojanovic 2 : 5  
  Fl. Vögele  -  Ja. Herz 4 : 5  
  Fr. Orth  -  Ma. Schmid 0 : 5  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Philipp Stojanovic GER 5 5 25 5 +20
Willi Georg GER 5 4 22 12 +10
Markus Schmid GER 5 2 15 18 -3
Florian Vögele GER 5 2 17 21 -4
Jan Herz GER 5 1 16 24 -8
Frank Orth GER 5 1 9 24 -15
Sp=Matches, S=Victories, +=Won games, -=Loose games, dif= +/- -Differece, HB=Highest break
Victories, difference, won games, direct encounter, drawing lots/playoff match