Gruppe 5-8 - VR Mäuseturm Cup 2019
09.08.2019 18:00 Uhr - Groups
Gruppe 5-8 - VR
Fortschritt: 60 / 60 Partien (100,00%) gespielt Race to: 4 Disziplin: 9-Ball
Matches group 1  ( 100,00% )
 
T Player 1 Player 2
  Se. Ludwig  -  Ov. Walk 2 : 0  
  Th. Sönksen  -  Me. Zekaj 4 : 0  
  Do. Orth  -  Co. Teichert 4 : 1  
 
  Se. Ludwig  -  Me. Zekaj 4 : 1  
  Th. Sönksen  -  Co. Teichert 4 : 1  
  Do. Orth  -  Ov. Walk 2 : 0  
 
  Se. Ludwig  -  Co. Teichert 4 : 2  
  Th. Sönksen  -  Do. Orth 4 : 3  
  Me. Zekaj  -  Ov. Walk 2 : 0  
 
  Se. Ludwig  -  Do. Orth 4 : 1  
  Th. Sönksen  -  Ov. Walk 2 : 0  
  Co. Teichert  -  Me. Zekaj 4 : 0  
 
  Se. Ludwig  -  Th. Sönksen 4 : 0  
  Do. Orth  -  Me. Zekaj 4 : 2  
  Co. Teichert  -  Ov. Walk 2 : 0  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Sebastian Ludwig GER 5 5 18 4 +14
Thore Sönksen GER 5 4 14 8 +6
Dominik Orth GER 5 3 14 11 +3
Conny Teichert GER 5 2 10 12 -2
Mergim Zekaj GER 5 1 5 16 -11
Over Walk   5 0 0 20 -20
Matches group 2  ( 100,00% )
 
T Player 1 Player 2
  Fi. Haradinaj  -  Pa. Boos 4 : 0  
  Ta. Teber  -  Th. Ullrich 4 : 2  
  Ma. Lambauer  -  Mo. Klein 1 : 4  
 
  Fi. Haradinaj  -  Th. Ullrich 4 : 1  
  Ta. Teber  -  Mo. Klein 4 : 3  
  Ma. Lambauer  -  Pa. Boos 4 : 2  
 
  Fi. Haradinaj  -  Mo. Klein 4 : 0  
  Ta. Teber  -  Ma. Lambauer 4 : 3  
  Th. Ullrich  -  Pa. Boos 4 : 3  
 
  Fi. Haradinaj  -  Ma. Lambauer 4 : 2  
  Ta. Teber  -  Pa. Boos 4 : 0  
  Mo. Klein  -  Th. Ullrich 3 : 4  
 
  Fi. Haradinaj  -  Ta. Teber 2 : 4  
  Ma. Lambauer  -  Th. Ullrich 3 : 4  
  Mo. Klein  -  Pa. Boos 3 : 4  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Tayfun Teber GER 5 5 20 10 +10
Fitim Haradinaj KOS 5 4 18 7 +11
Thomas Ullrich GER 5 3 15 17 -2
Moritz Klein GER 5 1 13 17 -4
Marc Lambauer GER 5 1 13 18 -5
Patric Boos GER 5 1 9 19 -10
Matches group 3  ( 100,00% )
 
T Player 1 Player 2
  Schlegemilch  -  Mi. Schnabel 4 : 0  
  An. Daniel  -  Ma. Ort 4 : 0  
  Da. Vidican  -  Ma. Brunsch 4 : 3  
 
  Schlegemilch  -  Ma. Ort 4 : 0  
  An. Daniel  -  Ma. Brunsch 4 : 2  
  Da. Vidican  -  Mi. Schnabel 3 : 4  
 
  Schlegemilch  -  Ma. Brunsch 4 : 0  
  An. Daniel  -  Da. Vidican 4 : 1  
  Ma. Ort  -  Mi. Schnabel 0 : 4  
 
  Schlegemilch  -  Da. Vidican 4 : 0  
  An. Daniel  -  Mi. Schnabel 4 : 3  
  Ma. Brunsch  -  Ma. Ort 2 : 4  
 
  Schlegemilch  -  An. Daniel 2 : 4  
  Da. Vidican  -  Ma. Ort 4 : 1  
  Ma. Brunsch  -  Mi. Schnabel 2 : 4  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Andreas Daniel GER 5 5 20 8 +12
Th. Schlegemilch GER 5 4 18 4 +14
Michael Schnabel GER 5 3 15 13 +2
Daniel Vidican USA 5 2 12 16 -4
Matthias Ort GER 5 1 5 18 -13
Martin Brunsch GER 5 0 9 20 -11
Matches group 4  ( 100,00% )
 
T Player 1 Player 2
  Ze. Burmazovic  -  Di. Stateczny 2 : 4  
  An. Strzalka  -  Si. Löcherer 4 : 1  
  Yu. Tanaka  -  Ro. Mahr 4 : 2  
 
  Ze. Burmazovic  -  Si. Löcherer 4 : 2  
  An. Strzalka  -  Ro. Mahr 4 : 2  
  Yu. Tanaka  -  Di. Stateczny 0 : 4  
 
  Ze. Burmazovic  -  Ro. Mahr 4 : 0  
  An. Strzalka  -  Yu. Tanaka 4 : 2  
  Si. Löcherer  -  Di. Stateczny 0 : 4  
 
  Ze. Burmazovic  -  Yu. Tanaka 4 : 3  
  An. Strzalka  -  Di. Stateczny 4 : 3  
  Ro. Mahr  -  Si. Löcherer 4 : 2  
 
  Ze. Burmazovic  -  An. Strzalka 4 : 3  
  Yu. Tanaka  -  Si. Löcherer 4 : 0  
  Ro. Mahr  -  Di. Stateczny 0 : 4  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Diana Stateczny GER 5 4 19 6 +13
Andre Strzalka GER 5 4 19 12 +7
Zeljko Burmazovic SCG 5 4 18 12 +6
Yusuke Tanaka JPN 5 2 13 14 -1
Rolf Mahr GER 5 1 8 18 -10
Siegfried Löcherer GER 5 0 5 20 -15
Sp=Matches, S=Victories, +=Won games, -=Loose games, dif= +/- -Differece, HB=Highest break
Victories, difference, won games, direct encounter, drawing lots/playoff match