Block 7 - VR 4. German Pool Masters
30.12.2018 14:00 Uhr - Groups
Block 7 - VR
Fortschritt: 45 / 45 Partien (100,00%) gespielt Race to: 5 Disziplin: Diverse
Matches group 1  ( 100,00% )
 
T Player 1 Player 2
  Fi. Haradinaj  -  Ma. Gutzmann 5 : 0  
  Mi. Soldin  -  En. Niron 0 : 5  
  Je. Bliefert  -  Ra. Scherler 2 : 5  
 
  Fi. Haradinaj  -  En. Niron 5 : 0  
  Mi. Soldin  -  Ra. Scherler 5 : 3  
  Je. Bliefert  -  Ma. Gutzmann 1 : 5  
 
  Fi. Haradinaj  -  Ra. Scherler 5 : 0  
  Mi. Soldin  -  Je. Bliefert 5 : 1  
  En. Niron  -  Ma. Gutzmann 2 : 5  
 
  Fi. Haradinaj  -  Je. Bliefert 5 : 1  
  Mi. Soldin  -  Ma. Gutzmann 2 : 5  
  Ra. Scherler  -  En. Niron 1 : 5  
 
  Fi. Haradinaj  -  Mi. Soldin 5 : 0  
  Je. Bliefert  -  En. Niron 0 : 5  
  Ra. Scherler  -  Ma. Gutzmann 5 : 2  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Fitim Haradinaj ALB 5 5 25 1 +24
Engin Niron TUR 5 3 17 11 +6
Matthias Gutzmann GER 5 3 17 15 +2
Ralph Scherler GER 5 2 14 19 -5
Michael Soldin GER 5 2 12 19 -7
Jens Bliefert GER 5 0 5 25 -20
Matches group 2  ( 100,00% )
 
T Player 1 Player 2
  Kl. Timme  -  Jü. Düvelsdorf 5 : 2  
  Ni. Johanning  -  Pa. Schneider 5 : 2  
  We. Tesch  -  Ma. Hopfe 2 : 5  
 
  Kl. Timme  -  Pa. Schneider 5 : 3  
  Ni. Johanning  -  Ma. Hopfe 5 : 0  
  We. Tesch  -  Jü. Düvelsdorf 1 : 5  
 
  Kl. Timme  -  Ma. Hopfe 5 : 2  
  Ni. Johanning  -  We. Tesch 5 : 1  
  Pa. Schneider  -  Jü. Düvelsdorf 3 : 5  
 
  Kl. Timme  -  We. Tesch 5 : 0  
  Ni. Johanning  -  Jü. Düvelsdorf 4 : 5  
  Ma. Hopfe  -  Pa. Schneider 5 : 0  
 
  Kl. Timme  -  Ni. Johanning 5 : 3  
  We. Tesch  -  Pa. Schneider 5 : 4  
  Ma. Hopfe  -  Jü. Düvelsdorf 5 : 4  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Klaus Timme GER 5 5 25 10 +15
Nils Johanning GER 5 3 22 13 +9
Jürgen Düvelsdorf GER 5 3 21 18 +3
Marcus Hopfe GER 5 3 17 16 +1
Werner Tesch GER 5 1 9 24 -15
Pascal Schneider GER 5 0 12 25 -13
Matches group 3  ( 100,00% )
 
T Player 1 Player 2
  He. Jungjohann  -  Wa. Grebe 4 : 5  
  Ho. von Fehrn  -  Na. Yilmaz 1 : 5  
  Cl. Bornholdt  -  Fr. Glaser 2 : 5  
 
  He. Jungjohann  -  Na. Yilmaz 2 : 5  
  Ho. von Fehrn  -  Fr. Glaser 4 : 5  
  Cl. Bornholdt  -  Wa. Grebe 5 : 2  
 
  He. Jungjohann  -  Fr. Glaser 2 : 5  
  Ho. von Fehrn  -  Cl. Bornholdt 5 : 3  
  Na. Yilmaz  -  Wa. Grebe 5 : 1  
 
  He. Jungjohann  -  Cl. Bornholdt 3 : 5  
  Ho. von Fehrn  -  Wa. Grebe 5 : 0  
  Fr. Glaser  -  Na. Yilmaz 4 : 5  
 
  He. Jungjohann  -  Ho. von Fehrn 5 : 4  
  Cl. Bornholdt  -  Na. Yilmaz 3 : 5  
  Fr. Glaser  -  Wa. Grebe 5 : 1  
 
Group - ranking
Player    Sp S + - dif
Naci Yilmaz TUR 5 5 25 11 +14
Frank Glaser GER 5 4 24 14 +10
Holger von Fehrn GER 5 2 19 18 +1
Claudia Bornholdt GER 5 2 18 20 -2
Heiko Jungjohann GER 5 1 16 24 -8
Wa. Grebe GER 5 1 9 24 -15
Sp=Matches, S=Victories, +=Won games, -=Loose games, dif= +/- -Differece, HB=Highest break
Victories, difference, direct encounter, won games, drawing lots/playoff match